AKTUALNOŚCI

Dowiedz się, co ciekawego ostatnio działo się w naszym Kole!

PUTChemikon - II Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Serdecznie zapraszamy na II edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej PUTChemikon, która odbędzie się 18 maja 2024 roku w budynku Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Wydarzenie skierowane jest do studentów oraz doktorantów.

Uczestnik będzie mógł zaprezentować poster lub komunikat w ramach jednej z czterech sekcji:
🧪Sekcja Technologii i Inżynierii Chemicznej
🧪Sekcja Chemii Analitycznej i Elektrochemii
🧪Sekcja Chemii Organicznej i Bioorganicznej
🧪Sekcja Polimerów i Nanomateriałów

Udział w Konferencji jest płatny – 100 zł.
Ilość uczestników jest ograniczona.

Więcej informacji wkrótce.

PUTChemikon - I Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Serdecznie zapraszamy na I Konferencję Naukową PUTChemikon, która odbędzie się 06.05.2023 w budynku Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Wydarzenie przeznaczone jest dla studentów oraz doktorantów.

Uczestnik będzie mógł zaprezentować poster lub komunikat w ramach jednej z czterech sekcji:
🧪Sekcja Technologii i Inżynierii Chemicznej
🧪Sekcja Chemii Analitycznej i Elektrochemii
🧪Sekcja Chemii Organicznej i Bioorganicznej
🧪Sekcja Polimerów i Nanomateriałów

Więcej informacji znajdziecie w zakładce PUTChemikon

WESOŁYCH ŚWIĄT

Rozdanie dyplomów za organizację Nocy Naukowców 2022

W piątek, 16 grudnia 2022 roku, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów w podziękowaniu za organizację warsztatów podczas tegorocznej Nocy Naukowców. Nasze Koło, pod czujnym okiem Pani dr inż. Martyny Rzelewskiej-Piekut i Klaudii Krysiak, zorganizowało dwa wydarzenia “Laboratorium ciekawskiego licealisty” oraz “Warsztaty z tworzenia maści”. 

Praca KN PUT Chemistry doceniona w międzynarodowym projekcie

Nasze Koło pracuje nad RecycleBotem – otwartoźródłową i wolną maszyną do przetwarzania filamentu niskim kosztem. W ramach prac Igor Cudnik, jeden z członków koła, opracował schemat elektryczny, wprowadził małe zmiany w kodzie oraz rozpoczął opracowywanie parametrycznych modeli CAD, tak aby ułatwić wykonanie maszyny. Wkład ten został doceniony przez prof. Joshua M. Pearca z Weastern University (Londyn, Kanada) i opisany na Appropopedii – Wikipedii o zrównoważonym rozwoju. Obecnie, dzięki poszerzeniu się składu osobowego naszego koła, opracowywane są kolejne modyfikacje. Na ten moment celem jest pełne sparametryzowanie modelu, aby ułatwić jego wykonanie przy użyciu dowolnych części, a w przyszłości dostosowanie maszyny, aby wykorzystywać jak najwięcej części z drugiego obiegu.